NotCache List Paramters: 87&492&0!model&531 Name List:بلاگ - لیست اخبار

پیشنهاد هفته: عفاف و حجاب

به همین مناسبت روز بیست و یکم تیر ما سالروز قیام مردم مشهد علیه
کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است. در همین زمینه فیلم ها و مستندهای بسیاری ساخته شده است که در ادامه
برخی از این آثار که به موضوع حجاب پرداخته به خدمت شما معرفی می شود.

بیشتر

هیچ مدیر فرهنگی متولی ساخت اثری سینمایی درباره« قاتلان خلق» نشده است

هیچ مدیر و متولی خاصی بانی ساخت آثار سینمایی که اطلاعات جامع و کاملی را در مورد قاتلان این سازمان ارائه کند، نشده است و این پرونده همچنان مفتوح است.

بیشتر

گزارش هفته: از پشت صحنه "ماجرای نیمروز" تا "زندگی نامه یک موسیقیدان"

به گزارش وبلاگ سینمامارکت در هفته گذشته هشت مستند با موضوعات مختلف اجتماعی، هنری و سیاسی در سایت سینمامارکت قرار گرفته است.که با دیدن این مستندها می توانید آخر هفته خوبی را برای خود رقم زنید.

بیشتر

خرمشهر قلب همه ایرانى هاست

وبلاگ سینمامارکت برای آشنایی دقیق تر شما با موضوع بحران آب موجود در کشور به خصوص در خوزستان شما را به تماشای مستند «مادرکشی» و «مرز پوسید» دعوت می کند.

بیشتر

پیشنهادی برای هفته حقوق بشر آمریکایی

هفته دوم تیر در تاریخ جمهوری اسلامی ایران، هفته‌ای پرحادثه​ است و با ورق زدن تقویم به رویدادهایی برمی​خوریم که هر یک از آنها کافی است به دلیل جنایاتی که با حمایت مدعیان جهانی در حق مردم ایران شده است، آسودگی را از وجدان بشریت بگیرد. به همین مناسبت و ایام وبلاگ سینما مارکت بسته ای رسانه ای از مستند های ساخته شده در این حوزه را آماده و به مخاطبان خود معرفی میکند .

بیشتر

ناگفته‌های مستند «خوره»

پست اینستاگرامی محمدرضا امام قلی پیرامون مستند «خوره»: شواهد و قرائن نشان می‌دهد که نظام سلطه برای مواجهه با جمهوری اسلامی، ۲ برنامه موازی و سناریوی مختلف را تحت عنوان پلان A و پلان B پیش‌بینی کرده است.

بیشتر

هفتم تیر در قاب فیلم و مستند

در چند سال گذشته مستند و فیلمهای زیادی در این باره کار شده است که از جمله ای آنها میتوان به مستند "همیشه مظلوم" و یا فیلم سینمایی "ماجرای نیمروز" اشاره کرد . وبلاگ سینما مارک در ادامه چند مستند و فیلم با موضوع هفتم تیر به مخاطبان خود معرفی میکند.

بیشتر

پیشنهاد هفته: تخریب بقیع

تخریب بقیع، خراب کردن آرامگاه‌ها و بناهای مذهبی و تاریخی قبرستان بقیع درمدینه به دست وهابیان است. وهابیان دو بار، یکی در۱۲۲۰و دیگری در۱۳۴۴ قمری با بدعت شمردن بنای بر قبوروزیارت، به تخریب اماکن وبقعه‌های بقیع پرداختند. تخریب بقیع اعتراضات شدیدی را در کشورهای مسلمان از جمله ایران برانگیخت. بسیاری ازشیعیان، هر سال درهشتم شوال که با عنوان یوم الهدم شهرت یافته، مجالسی برگزار می‌کنند و به مرثیه‌خوانی و یادآوری حادثه تخریب بقیع می‌پردازند.

بیشتر

پیشنهادهفته: تنها در میدان

این روزها به مدد شعبده تلویزیون، همه نگاه های دنیا به بازی‌های جام جهانی است، اما در این سوی عالم هم یک جام جهانی برپاست، در سکوت کامل؛ تمام دنیای استکبار همه عِده و عُده اش را به میدان آورده، یک جبهه زر و زور و تزویر تشکیل داده و در تیم مقابلش یک ملت محروم، تحریم شده، مظلومانه ایستاده است. یمن عاشوراست، ظهرعاشوراست؛ ائتلاف سعودی، صهیونیستی و آمریکایی در فضایی که بازی های جام جهانی ایجاد کرده، به شدت در حال کشتار مردم مسلمان و مُقاوم یمن است تا شاید مقاومت سرافراز یمنی تسلیم شود.

بیشتر

رونمایی و انتشار مستند «گزارش چند قتل»

مستند «گزارش چند قتل» به کارگردانی مهدی دزفولی در مدت زمان 35 دقیقه توسط آرمان هنر انقلاب تولید و توزیع آن توسط سایت سینامارکت آغاز گردیده است.

بیشتر