NotCache List Paramters: 87&547&0!model&531 Name List:بلاگ - لیست اخبار

ساخت این مستند آرزوی چندین ساله ام بود

اهالی "پاتوق مستند" سفیر فیلم این هفته به تماشا و نقد و بررسی مستندی با موضوع شهدای مدافع حرم پرداختند.
"مستند بابایی" مستند داستانی که از زمان اعزام شهید بابایی تا زمان شهادت او را روایت میکند.

بیشتر

این فیلم بیشتر جنبه سر گرمی دارد

نمایش و نقد و بررسی مستند "دیپلماسی شکست ناپذیر آقای نادری" با حضور جمعی از مستندسازان جوان در پاتوق مستند سفیر فیلم برگزار شد.

بیشتر

آنچه که در این فیلم آمده حقیقت است، اما تمام حقیقت نیست

همزمان با ایام بزرگداشت شهدای هفتم تیر نمایش و نقد و بررسی مستند ترور سرچشمه با حضور محمدحسین مهدویان کارگردان این مستند، سید ناصر هاشم زاده منتقد و یعقوب توکلی پژوهشگر تاریخ به همت بنیاد فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (یادمان شهدای هفتم تیر) و باشگاه مستند فرهنگسرای انقلاب برگزار شد.

بیشتر

قتل های زنجیره ای استخوان لای زخم است

تاریخ 28 خردادماه امسال، مستند «گزارش چند قتل» رونمایی شد که به موضوع قتل های زنجیره‌ای و خودکشی سعید امامی از نفرات کلیدی وزارت اطلاعات که در سال 1378 در بیمارستان خودکشی کرد، می‌پردازد. جنجالی بودن موضوع فیلم و اکران این روزهای آن در "سایت سینمامارکت" گروه سفیر فیلم را برآن داشت تا که مستند "گزارش چند قتل" را به کرسی نقد و بررسی کشانده و در پاتوق مستند خود آن را بررسی کنند.

بیشتر

مستندسازان پای کار، مسئولان محافظه کار

جنگ نظامی در یمن از سه سال پیش آغاز شده است و حملات سعودی‌ها همچنان قربانی می‌گیرد. درباره کشتار غیرنظامی‌ها و جنگ در یمن، تعدادی مستند آرشیوی و تحلیلی ساخته شده است اما تاکنون روایتی عینی و مستقیم از مظلومیت مردم یمن توسط فیلمسازان داخلی ساخته نشده است. درباره اینکه چرا مستندسازی از ایران به یمن نمی‌رود با چند صاحب نظر و مسئول، گفت و گو کردیم که در ادامه می‌خوانید.

بیشتر

گزارشی از جلسه نقد و بررسی مستند «تا افق حلب»

سیزدهمین گعده هفتگی فیلم‌سازان جوان سینمای انقلاب با نقد و بررسی مستند «تا افق حلب» به کارگردانی علی پاجانی و با حضور نعمت ا... سعیدی، محسن اردستانی برگزار شد.

بیشتر

تفسیرهایی متفاوت از مستند «مانکن های قلعه حسن خان»

سام کلانتری در مورد نحوه شکل‌گیری مستند توضیح داد:« برای یک پروژه عکاسی به قلعه حسن خان، که یکی از شهرک‌های اقماری اطراف تهران است، رفته بودم. با دیدن فضای خسته و بسیار عجیب کارگاه تولید مانکن، به این ایده رسیدم که این فضا بیشتر از یک پروژه عکاسی، فرصت تولید یک مستند را فراهم ‌می‌کند. حال و هوای آن محیط باعث ‌می‌شد که به آفرینش و خلقت فکر کرد و هر یک از مانکن‌ها را مثل یک انسان دید و به سرنوشتش اندیشید.

بیشتر

نقد و بررسی مستند «بانو قدس ایران»

اکران خصوصی مستند «بانو قدس ایران» ۲۸ اردیبهشت ماه برای اعضای انجمن اندیشه و قلم با حضور عوامل فیلم و برخی از پژوهشگران تاریخ معاصر برگزار شد. پس از پخش مستند، میزگردی با حضور عوامل فیلم از جمله غلامعلی اصغریان تهیه‌کننده و مصطفی رزاق‌کریمی کارگردان به همراه علی علایی منتقد سینمایی برگزار شد.

بیشتر

قابل پیش بینی بودن دریافت جایزه اسکار برای ایکاروس

جلسه نقد و بررسی مستندهای خارجی با نام کالت این هفته به مستند برنده جایزه اسکار2018، ایکاروس ساخته ی برایان فوگل اختصاص داشت.
 

بیشتر

نظر نادر طالب‌زاده درباره فیلم سینمایی «چند متر مکعب عشق»

نادر طالب زاده در نقد فیلم «چند متر مکعب عشق » تاکید کرد: «باید مسئولین شجاعت به خرج می‌دادند و این فیلم را از ایران به اسکار معرفی می‌کردند، چرا که این فیلم نشان می‌دهد در ایران آزادی وجود دارد که می‌توان چنین فیلم‌هایی ساخت.»

بیشتر