NotCache List Paramters: 87&498&0!Model&534 Name List:بلاگ - لیست اخبار ویژه
«فوتبال علیه دشمن» از تاریخ عبور کرده
به وقت فوتبال
محمود دولت‌آبادی: «روایت فتح»را می‌بینم و اشک می‌ریزم

NotCache List Paramters: 87&0&0!Model&531 Name List:بلاگ - لیست اخبار

گزارشی از جلسه نقد و بررسی مستند تا افق حلب

سیزدهمین گعده هفتگی فیلم‌سازان جوان سینمای انقلاب با نقد و بررسی مستند «تا افق حلب» به کارگردانی علی پاجانی و با حضور نعمت ا... سعیدی، محسن اردستانی برگزار شد.

بیشتر

محمدی نجات: چرا دیگر هیچ کار اثرگذاری مثل روایت فتح نداریم؟

«محمدرضا محمدی نجات» نویسنده، برنامه ساز، فعال فرهنگی، روزنامه نگار، مستند ساز و تهیه کننده است. از آخرین ساخته‌های او، مستند «یک قصه از بلوچستان» است که درباره یک گروه فیلمسازی است که پس از گذشت ۳۴ سال از پیروزی انقلاب اسلامی به بلوچستان می‌رود تا سراغ افراد و منطقه‌ای که شهید آوینی، اوایل انقلاب وضعیت اسفبارشان را روایت کرده بود، بگیرد و این بار وضعیت آن‌ها را بعد از انقلاب و حضور جهاد سازندگی به تصویر می‌کشد. او این روزها مشغول ساخت مستندی درباره تاریخ انقلاب اسلامی در شهرهای مختلف است.

بیشتر

رونمایی و انتشار مستند «گزارش چند قتل»

مستند «گزارش چند قتل» به کارگردانی مهدی دزفولی در مدت زمان 35 دقیقه توسط آرمان هنر انقلاب تولید و توزیع آن توسط سایت سینامارکت آغاز گردیده است.

بیشتر

رمزگشایی از معمای یک متولد دهه هفتاد

داستان این فیلم درباره جوانی زیبارو و با جسم و جثه ای کوچک به نام عباس دانشگر است که قهرمان دفاع از حرم و حریم انسانیت در برابر داعش شد.

بیشتر

به وقت فوتبال 2

این روزها بیشتر از گرمای خرداد این گرمای فوتبال است که جامعه را تحت تاثیر قرار داده است و کمتر جمعی پیدا می شود که دورهم باشند ولی از فوتبال بحث نکند. در این دوره از بازی ها با وجود شبکه های اجتماعی و سرعت انتقال اخبار حرارت و شور طرفداران فوتبال بیشتر از هر دوره است و هرکسی به طریقی تلاش می‌کند تا از این هیجان و شور عقب نماند.

بیشتر

«فوتبال علیه دشمن» از تاریخ عبور کرده

روایت تاریخی یک پدیده به تنهایی جذابیت روایی و بصری ندارد و به طبع آن نمی‌تواند واجد معانی و تفاسیری باشد تا از قبل آن مستند را تاویل کنیم.یادگاری در فیلم «فوتبال علیه دشمن» از تاریخ عبور کرده و از نقطه سقوط فاصله گرفته است. او در این مستند فوتبال را به عنوان یک پدیده سیاسی و مردمی مورد بررسی قرار داده است.

بیشتر

«ماجرای نیمروز۲» پروژه بزرگتر و سخت‌تری است

تدوینگر فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز» گفت: قسمت دوم «ماجرای نیمروز» به شدت بزرگتر و پروژه سخت‌تری است و می‌توانم به جرأت بگویم که مخاطبان آن بیش از «ماجرای نیمروز۱» خواهد بود.

بیشتر

احمد طالبی نژاد از نقد می‌گوید

مقوله نقد در سینمای ایران در سال‌های اخیر تغییر ماهیت داده است و به جای نقد اصولی درباره فیلم، شاهد روایت داستان و اظهارنظرهای شخصی هستیم. این منتقد، فیلمساز و مدرس سینما با بیان این مطلب در انتقاد به وضعیت حوزه نقد و تحلیل در سینمای ایران گفت: یک نقد خوب، نقدی است که باعث ارتقاء سطح دانش و آگاهی مخاطب شود ولی متاسفانه در شرایط کنونی مخاطب ترجیح می دهد نقد را کنار بگذارد و بدون خواندن نقدهای تخصصی به تماشای فیلم بنشیند. 

بیشتر

اوسا احمد نجار

فرشاد فدائیان درباره‌ شیوه شکل‌گیری این مستند گفت: زمانی که فیلم «عشاق مزرعه نیشکر» را در روستایی در مازندران می‌ساختم، با اوسا احمد نجار آشنا شدم و پس از موافقت شورای مستند مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، ساخت آن را آغاز کردم. وی ادامه داد: در حال حاضر تصویربرداری و تدوین این مستند تمام شده و پیش‌بینی می‌شود ۲ ماه دیگر با پایان صداگذاری و ساخت موسیقی آماده نمایش شود.

بیشتر

به وقت فوتبال

این روزها تب فوتبال به خاطر نزدیک شدن به مسابقات جام جهانی روسیه 2018 داغ شده و ایرانی ها به دلیل حضور تیم ملی ایران دراین مسابقات بیشتر از قبل اخبار و حوادث فوتبالی و دنبال می کنن به شکلی که دیده میشه بعضی ها حتی تلویزیون های محل کار و خونه هاشون وعوض کردن تا بتونن مسابقات وبا کیفیت خوبی ببینن. این بار و در بسته پیشنهادی این هفته ما به سراغ مستندهای فوتبالی رفتیم تا لذت دیدن فوتبال را با دیدن مستندهای فوتبالی دو چندان کنیم.

بیشتر