0

مهلت اشتراک روز


گزارش هفته: از پشت صحنه "ماجرای نیمروز" تا "زندگی نامه یک موسیقیدان"


ثبت شده در تاریخ , 1397/04/12

دسته بندی: فیلم‌شناسی


 
 
به گزارش وبلاگ سینمامارکت در هفته گذشته هشت مستند با موضوعات مختلف اجتماعی، هنری و سیاسی در سایت سینمامارکت قرار گرفته است، که با دیدن این مستندها می توانید آخر هفته خوبی را برای خود رقم زنید.
 
برای تماشا و یا دانلود هریک از محصولات بروی نام محصول کیک کنید.
 
1- مستند ماجرای نیمروز
 
مستند "ماجرای نیمروز" روایتی از پشت پرده فیلم زیبای ماجرای نیمروز از زبان شخصیت ها، کارگردان و بازیگران اصلی این فیلم می‌باشد و از نزدیک صحنه ‌های این فیلم را واکاوی بررسی کرده و به معرفی و آشنایی بیشتر با شخصیت های اصلی این فیلم سینمایی پرداخته است.
 
 
 
فیلم سینمایی ماجرای نیمروز که به کارگردانی محمد حسین مهدویان و تهیه کنندگی سید محمود رضوی ساخته شده روایتگر حوادث خونین و تروریستی سازمان منافقین و جنگ مسلحانه این گروه علیه نظام جمهوری اسلامی ایران است؛ حوادثی که طی آن یاران خدوم انقلاب همچون شهید بهشتی و هفتاد و دو عضو حزب جمهوری اسلامی، شهیدان باهنر و رجایی و نیز بسیاری از مردم بیگناه توسط این حزب به خاک و خون کشیده شدند.
 
2- مستند «یک موسیقی‌دان فرانسوی در دربار قاجار»
 
مستند «یک موسیقی‌دان فرانسوی در دربار قاجار» حاصل 10 سال تحقیق گروه تحقیقات هنرهای قاجاری‌ است که با محوریت زندگی «لومر» ساخته شده است.
 
زندگی و آثار لومر موسیقیدان فرانسوی و همچنین چگونگی ساخته شدن اولین سرود ملی رسمی ایران در دوره قاجار در این مستند به تصویر کشیده است. اولین مساله در این مستند زندگی لومر بود اما در واقع فقط به موسیقی آن دوره پرداخته نخواهد شد و مسائل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی نیز مورد بررسی قرار کرفته شده.
 
3- مستند «تو از یاد نرفته ای»
 
مستند «تو از یاد نرفته ای» ماجرای بازسازی قاب عکسی است که 23 نفر از تکاوران نیروی دریایی در خلال دفاع از خرمشهر 35 سال پیش دور هم گرفته بودند.
 
4- مستند «ط به ت»
 
مستند «ط به ت» ساخته امیرهادی ملک‌اسماعیلی، روایتی مستند از تاریخ ۲۰۰ ساله میدان حسن آباد تهران است و خاطرات مشترک اهالی این منطقه را مرور می‌کند.
 
5- مستند "مارلون به من گوش کن"
 
مستند مارلون به من گوش کن مستندی زیبا در مورد مارلون براندو که اغلب از او بعنوان یکی از بزرگترین بازیگران تاریخ سینما یاد می کنند، حتی یکی از مرموز ترین ، غیرقابل پیشبینی ترین و همینطور آسیب پذیر ترین ستاره ی قرن بیستم.
 
6- مستند "تپش آهن"
 
مستند "تپش آهن" لحظاتی از زندگی آرنولد شوار تزینگر، قهرمان پرورش اندام که خود را در کالیفرنیا برای رقابت های جهانی سال 1975 در آفریقای جنوبی آماده میکند، به تصویر میکشد.
 
7- مستند "بلا نسبت شما"
 
 
 
 
مستند "بلا نسبت شما" به بیان معضلات اخلاقی و اجتماعی زندگی شهری با گفتار طنز می پردازد. «بلا نسبت شما» با بازسازی صحنه‌های تنش و درگیری‌های لفظی بین شهروندان در زندگی شهری توانست با حفظ رعایت اخلاق حرف‌های خودش را با گفتار متن طنز بزند که همین نوع گفتار این فیلم را از فیلم‌های معمولی متمایز کرده است.
 
8- مستند "وزارت آهن"
 
مستند "وزارت آهن" که به مدت سه سال بر روی بزرگترین خط ریلی جهان فیلم‌ برداری شده است، عناصر داخلی یک کشور (شامل نیروی انسانی و مکانیکی، سر و صدای ماشین‌آلات، زبان و حرکات بدنی) را مورد بررسی قرار می‌دهد. این سفرهای ریلی به هم پیوسته که به یک سفر واحد ختم می‌شود، هیجانات و نگرانی‌های مرتبط با تحولات اجتماعی و تکنولوژیکی را به تصویر می‌کشد.
 
منبع: وبلاگ سینمامارکت